| anonima188888 a întrebat:

Azi dimineața m-am scărpinat in zona vaginului (mă epilasem și mă mânca in acea zona). După ce m-am scărpinat mi-am amintit ca îmi dădusem in urma cu cam 15 minute cu fenistil gel la mușcături de țânțar și nu mă mai spălasem pe mâini. Pe mâna, crema nu se mai simțea deloc, intrase in piele. M-am speriat, cu gândul ca fac vreo infecție vaginală...Peste câteva ore parca am o senzație de usturime, foarte slaba, aproape ca n-o simt deloc. Am pățit ceva? Gen infecție? Menționez ca sunt virgina.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu ai pățit nimic esti doar speriată panicată, ce varsta ai?

| acerr a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Pai nu vezi ca a patit
are usturimi si trebuie un pic atentie

| anonima188888 explică (pentru acerr):

Buna! Eu nu știu ce sa mai cred. Acum nu ma mai ustura, simt doar, tot foarte puțin, senzație de rece acolo. Va trece de la sine? Am avut puțină secreție, dar mama zice ca e totul in regula și ca e din cauza ca trebuie sa îmi vina menstruația pe 2 Septembrie.

| anonima188888 explică (pentru anonima188888):

Va rog îmi puteți Răspunde?! Sunt foarte îngrijorată și mama tot zice ca nu am nimic! Mi-e frica de candidoza și vaginită. De durut nu mă doare, nici când urinez nici când ating. E doar senzația aia ca și cum ar fi rece acolo.

| acerr a răspuns (pentru anonima188888):

Cum sa ai candidoaza? asta nu se face rapid, prima data in gura mai multi ani apoi se duce in jos si pana ajunge la vagin e cale lunga.nu ai nimic,,, poate te ai iritat chiar de la h igenica si nu stii

| acerr a răspuns:

Pune bicarbonat in apa calduta si spala usor, poti pune iaurt, sau ulei de cocos, nu te mai sterge cu h igenica, stai fara chiloti trece cam in 2 3 zile, deja ai o mica infectie

| acerr a răspuns:

Spalatul cu apa cu bicarbonat, iaurt rece, e valabil si pentru manacrimi la barbati,

| Ale5184 a răspuns:

Bine ca ai mentionat.

| Username272 a răspuns:

Nu ai pățit nimic draga mea, acel gel contine anumite substanțe, posibil si alcool, si acele substanțe te face sa te piste, stai linistită, nu ai pățit nimic, du-te la baie limpezește vaginul, si gata, nu te mai ustura

| SpringtrapSimerea a răspuns:

Tratamentul este dezvirginarea.