| Nutella123456789 a întrebat:

Buna TPU.Azi la scoala a inceput sa ma doare burta fff rau si am avut diareesad. Si simt parca mi se fermenteaza burta...De la ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| larousee a răspuns:

Sigur asta e cauza. si eu am mancat o data clementine si dupa am baut o cana de lapte. a iesit tragic happy

7 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

De la mancare sau ai o viroza care in ultima vreme se manifesta si digestiv din ce in ce mai des.Cumparati de la farmacie Saprosan si tine un regim pe baza de orez, carne fiarta, branza fara grasimi si dulciuri cateva zile. Daca scaunele devin mai legate inseamna ca esti pedrumul cel bun. Daca nu mergi la medic.
Bea multe ceaiuri de sunatoare si menta, apa plata pentru a nu te deshidrata.Multa sanatate!

| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Un amestec in burta rau cum ar fi ciocolata cu salata iti dai seama cu e in stomacul tau dupa ce scapi o sa fie normal

| larousee a răspuns:

Sigur ai amestecat 2 alimente care nu dau bine una cu cealalta.
mergi la farmacie si cere ceva pentru diaree. eu iau furazolidon in cazuri din astea. si vreo 2 zile tine un regim, mananca orez fiert, banane, saraturi, paine prajita, bea ceai de menta

| ImASuperCereal a răspuns:

... poti fi sigura ca e de la mancare.

| GoguStrigoi a răspuns:

Cred ca oi fi mancat o mancare stricata!

| Nutella123456789 explică:

Am mancat aseara un iaurt si apoi imediat 2 clementine.Asta ar putea sa fie cauza?

| Nutella123456789 explică:

Multumesc.Acum nu ma mai doare.Ai fundita de la mine alexandra.