| BoXiMaN a întrebat:

Cam cata cofeina are Pepsi (2 l) dar Cola?
Si daca stie candva care a fost prima?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Teo a răspuns:

Pepsi contine 37.5mg de cafeina in sticla de 2l iar Coca Cola contine 13mg de cafeina in sticla de 2l, iar prima a fost Coca Cola aparuta intre ani 1886-1899 si dupa vine Pepsi aparuta in anul 1903.

1 răspuns:
| necdannec a răspuns:

Coca cola implineste anul asta 125 ani.