| Deliaa94 a întrebat:

cam de 2 zile mi-a iesit un ganglion din piele gen o umflatura, tin sa mentionez ca am dureri foarte mari.e situata intre zona genitala si picior, in exterior..nu pot sa dorm noptile ma trezeste durerea, si simt durerea ca si cum se duce si pe picior, imi simt si piciorul amorțit, de abia merg, sau de abia mă pot aseza pe scaun, pat ..am o durere foarte mare, tin sa mentionez ca deocamdata nu am fost la doctor, doar de aseara mi-am pus niste foi de varza sperând că se mai desfumfla, dar este tot asa.vă rog ajutati-ma cu o parere ce ar putea sa fie ..multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| T2LS a răspuns:

Nu mai tot încerca leacuri "băbești", că asta se făceau când oamenii nu știau ce e ăla doctor sau nu-și permiteau o vizită la el. Acum, totul e atât de simplu, așa că nu mai ezita și du-te la medicul de familie prima dată. Nu sunt medic deci un diagnostic precis nu pot să-ți dau, dar fiindcă afectează funcționarea piciorului înseamnă că nu este ceva atât de simplu. Sănătate!