| anonim_4396 a întrebat:

Cand m-am trezit dimineata asta ochiul meu stang era umflat si am tinut comprese cu apa rece si s-a mai tras umflatura.Dar cu ochiul stang nu vad asa de clar de cand am tinut compresa cu apa, oare e de la compresa tinuta sau va trebui sa port ochelari crying?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Cel mai bine e sa consulti un oftalmolog, poate fi ceva foarte simplu, poate sa fie un microb pentru care sa-ti dea ceva. Pana atunci clateste-te cu apa fiarta si racita, fara demachiante si alte substante chimice. Numai Bine!
Te pup!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ok mersi :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bine e sa te duci la un control. Pentru orice eventualitatehappy.
Poti incerca si niste comprese cu bitter suedez. Dar ai grija sa nu iti intre in ochi, pentru ca te va ustura!happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Bine mersi :*

| Criistyanna a răspuns:

Incearca sa te duci la un control. si din cate spui cred ca este posibil sa se fi intamplat ceva cu irisul straight face este posibil sa poti fii nevoit sa porti ochelari.