| Anonima91837 a întrebat:

Cate bucati din cerealele Lion cu caramel (crush, cele noi) trebuie sa pun intr-un bol ca sa le echivalez cu 30 de grame? Nu am un cantar, daca stie cineva macar cu aproximatie cam cate bucatele ar fi aceasta cantitate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca te uiti la "DIAGRAMA PORTIILOR" din linkul de mai jos, scrie 3-4 linguri de cereale LION, cantaresc 30gr, iar valoarea lor nutritionala este in jur de 283 calorii

https://www.nestle-cereals.com/......ii-cereale

| anonimg a răspuns:

Eu zic să nu mai folosești cereale care conțin atât de mult zahăr. Acestea n-au nici o legătură cu cerealele integrale recomandate de medici și nutriționiști. Zahărul aduce boli care n-au vindecare.