| Alli23 a întrebat:

Cateodata mi se intampla sa vreau sa mananc, sa imi fie foarte foame, dar nu pot sa inghit mancarea. Ce se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
mariana
| mariana a răspuns:

Este o problema de natura nervoasa si este bine sa mergi la medicul de familie, care iti va da trimitere la un medicul specialist neurolog, care va stabili ce tratament este cazul sa faci, pentru a scapa de aceasta senzatie neplacuta.
Daca cumva ai tinut cumva vreo cura de slabire si apoi ai inceput sa mananci normal, este posibil sa fie o reactie nervoasa a corpului tau, care te avertizeaza ca, sa nu depasesti masura pentru a nu te ingrasa.
Oricum ar fi, este o reactie nervoasa si ai nevoie de tratament corespunzator.
Un gand bun si multa sanatate.