| Roberthd3 a întrebat:

De ce de cate ori mananc ceva dulce mi se face foame chiar daca inainte sa mananc acel dulce nu imi era foame, de ce mi se intampla asta?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Pentru ca creste glicemia cand manci ceva dulce te simti bine apoi organismul elibereaza insulina ca sa opreasca zaharul sa nu intre in sange asa ca foamea revina plus ca fructoza pacaleste creierul i transmite semnale de foamete plus ca zaharul da dependenta mnana carne proteinele da semnale mai puternice de stapanire a foamei, proteinele, cartofi tin de foame sa stii

1 răspuns:
| CinVasileeee a răspuns:

E ciudat corpu, dulcurile sunt ca sex-ul bune bune pana te saturi laughing)))))))))