| DeeeaMyhhhaElla a întrebat:

Hei!
Astazi am avut o zi g-r-o-a-z-n-i-c-a crying(!
Deci sa va povestesc mai detaliat... Am ajuns la scoala, am inceput sa mananc, dintr-o data am simtit ca nu mai pot sa respir asa ca am inghitit repede mancarea si am baut apa. De atunci, in continuu simt ca ma sufoc si daca nu inghit saliva[scuipatul] nu mai am aer, stau cu sticla de apa langa mine si nu stiu ce sa fac. Am avut acum cateva minute un moment in care am simtit ca mor. Dar vreau sa va spun ca nu este problema cu respiratia, pentru ca chestia asta se intampla doar cand inghit, si atunci simt ca imi ramane mancarea pe gat sau saliva.

Vreau sa stiu daca este ceva grav sau nu, stiu ca trebuie sa ma duc la medic, dar vreau sa stiu asta acum. Va rog!

Va multumesc pentru raspunsuri, sa stiti ca ceea ce am scris mai sus am scris inaine sa va vad raspunsurile,acum editez intrebarea straight face Dar intrebarea de mai sus am mai pus-o si pe alt site, exact la fel si acolo am primit un raspuns cu ceva lagat de "inghititul limbii". Vreau sa stiu care e legatura dintre intrebarea mea si acel raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Felul in care corpul tau rectionaza chiar si la o inghititura mai mare, nu este fizic, ci psihologic. Probabil te-ai oprit in mijlocul unei inghitituri si te-ai speriat si ai avut un mic atatc de panica. Incearca sa te relaxezi si nu te mai gandi la ceea ce se intampla cand inghiti. Este pur si simplu vorba de o sperietura. Nu vei pati nimic si nici nu ai niciun motiv pentru care sa te sufoci. Incearca sa te relaxezi, dar daca totusi nu iti trece, viziteaza un medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Tind sa cred ca la tine este ceva de natura psihologica, viziteaza un medic totusi.
Te pup!

| oHarryo a răspuns:

Sustin ideea lui OoBunnyoO.

| Kidzor1998 a răspuns:

Noi nu putem sti cu exactitate ce poti avea. Trebuie neaparat sa te vada un medic. Insa, nu trebuie sa te panichezi, pana ajungi la medic comporta-te ca si cum nu ai avea nimic. Sa stii ca si din cauza psihicului poti avea acest sentiment. Poate ai inghitit rau si de atunci te jeneaza gatul.