| anonim_4396 a întrebat:

, ce inseamna Chist de sinus maxilar drept cu diametrul 9, 5\11, 5 mm, situat perete superior? de la ce se face? eu am nevralgie trigemen poate fi din cauza asta? am inteles ca trebuie operatie!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

O infectie localizata, probabil de la vreo masea netratata sau o sinuzita purulenta, netratata la timp.Se opereaza!

| Danysan a răspuns:

Infectie la nivelu unui Dinte care nu are cum sa iasa in afara.Vezi ca e foarte periculos si poate sa faca aderenta la Maxilar-stiu ce vb. Opereaza-te ca nu e de gluma cu asta.