| Roxiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Ce inseamna fractura de maxilar drept cu hemosinus drept, fractura de aripa mare sfenoidala dreapta si arcada zigomatica? Va rog frumos sa-mi explicati mai pe inteles termenii.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Haze a răspuns:

Ai tu asa ceva? adica nu de alta da toata partea dreapta de la arcada cred coborand in jos pana aproape de barbie ii "rupta" pe acolo daca tin bine minte se afla oasele astea

3 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Ok, incerc sa dezlusesc ceva, am inteles cat de cat dar totusi mai bine intreaba un medic, ca daca nu ai facultatea de medicina slabe sanse sa intelegi ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wooo ce limba e asta?laughing))

| 7Mary7 a răspuns:

Ne cam depaseste intrebarea asta, mai bine ai intreba un medic!laughing