| mrxmihaix a întrebat:

ce trebuie sa fac ca sa imi dispara cosurile de pe fata si sa nu mai apara altele?
exista vreo crema?
fundita!batting eyelashes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

O alimentație echilibrată cu cât mai puține grăsimi și acidulate și ai scăpat de problemă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mihai,in primul rand se spune cosuri nu "cosi"; si nu o sa poti bate din palme ca ei sa dispara definitiv.Ai nevoie de timp si de rabdare.Nu stiu cat de grava este acneea ta, dar foloseste de 2-3 ori pe saptamana o masca cu argila rosie, pentru ca stimuleaza refacerea celulara, lasa porii sa respire, usuca cosurile si indeparteaza impuritatile.Creme exista pe piata din toate gamele, insa nici una nu va face minuni, asa ca tot la ceva naturist vei apela.

Dincolo de aceasta masca propriu-zisa ai grija la alimentarie, hraneste-te corespunzator si consuma multe lichide si fructe dar si cereale (orz, ovaz, grau, porumb, secara).

Masca de ovaz este la fel foarte buna pentru afectiunea ta, infuzia de musetel, sunatoare, cu care sa iti tamponezi fata in fiecare seara si dimineata; zeama de lamaie, care la fel este astringenta.

Fi sigur ca pot aparea si alte cosuri daca ai ticul acela de a pune mana pe fata si de a imprastia microbii pe ten, dar asta depinde de si de etapa in care te afli, daca cumva esti la pubertate, ai o forma grava sau usoara de acnee. Oricum indiferent de cum, este insuportabila, este de inteles.

Mult succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Lasă cremele, îţi fac mai mult rău decât bine!
Îţi recomand să foloseşti mai bine o mască pe bază de acid salicilic, sau dacă nu tinctura de propolis dă rezultate foarte bune, foloseşte săpunul cu sulf, usucă coşurile.
Te pup!

| GizazCraist a răspuns:

Cosuri*
altele*
Mai consulta si tu dictionarul o data pe an

| Robieski a răspuns:

Cauta cremele la magazinele naturiste!

| carlito8379 a răspuns:

Eu cu 2 tehnici am scapat
1. Date cu aloe pe fata
2.Cu miere si asteapta 5-10 min

| Manuela18 a răspuns:

Pai ca sa nu mai apara cosuri atunci trebuie sa te speli pe fata de cel putin 3 ori pe zi cu un sapun special. Trebuie sa te feresti de praf, mizerie, de mancaarea grasa si de dulciurile in exces. Si poti folosi zeama de lamaie de 2 ori pe saptamana si sa aplici pe toata fata. Si sa iti masezi obraji, finut de 3 ori pe saptamana.

| simplyM a răspuns:

Cred ca cel mai bine ceri parerea unui dermatolog.succes:*

| StratulatAndreiRobert9111231241232134123444 a răspuns:

Da este o crema cu care ma mai dau si eu din cand in cand poti folosi ERYFLUID sau IsotrexIN

| StratulatAndreiRobert9111231241232134123444 a răspuns:

Da este o crema cu care ma mai dau si eu din cand in cand poti folosi ERYFLUID sau IsotrexIN

| karmensyta a răspuns:

Incearca cu BITTER SUEDEZ si CREMA DE GALBENELE! seara dupa ce te speli, aplica BITTERUL pe fata apoi dupa ce se usca aplica crema! SPER SA TE AJUTE!

| AnooNim12 a răspuns:

Iti recomad cind te culci seara te dai cu suc de lamie si vezi ce fata neteda si foarte frumoasa sau iti mai spun o solutie...iai de la farmacie tinctura de galbenele 4 pastile de aspirin, 2 de streptocid, 2 de levemeticina.le farimitezi si le torni in tinctura e foarte buna eu asa m-am izbavit de cosuri si toate prietenele mele totul iese undeva la 20 lei incearca ca e tare bun, sucese!