| Jdjrjrjrdndnfn a întrebat:

Se indeplinesc dorintele negative?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| PsyhoChild a răspuns:

Nu in toate cazurile.De exemplu daca iti doresti ca cineva pe care il detesti sa faca cancer el nu va face aceasta boala neaparat.Dar daca iti doresti ca el sa moara poti sa il omori chiar tu si se va indeplini.

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru PsyhoChild):

Deci sa inteleg ca se indeplinesc? Chiar si daca e vorba despre mine?

| iAMVi a răspuns:

Imediat, daca iti doresti sa-ti iei o bata in capatana sa zicem, se vor gasi imediat doritori sa-ti rupa capu' in schimb o dorinta buna, spre exemplu, daca iti doresti sa se duca altcineva la munca in locul tau, n-o sa se intample.

| ColdHeart a răspuns:

Se pun si dorinte de genul? laughing

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru ColdHeart):

Da

| ColdHeart a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Trist

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru ColdHeart):

Ce-i trist?

| nikyreed a răspuns:

Unele da.De exemplu daca te gandesti la ceva rau, energia negativa e mai puternica, ca mereu ne gandim la ea, ...de ex:
cand ne temem de ceva, dar cand ne gandim la ceva bun, rareori se indeplineste.

| CammyCam a răspuns:

Eu zic sa te axezi pe dorinte pozitive
te vor ajuta mult mai mult

| Kindless a răspuns:

Eu nu cred în dorințe la fel cum nu cred în divinități. Unele se pot îndeplini, altele nu, însă nu după bunul tău plac.

| bibi11 a răspuns:

Nu.