| McClod a întrebat:

Buna TPU cine imi poate spune si mie niste remedi am acnee si pe unele parti ale fetei am si catva puncte negre! Nu sunt in stadiul avansat sunt ca l-a mediu nu am foarte multe dar vreau sa scap de ele cel mai eficient raspuns va primi funda big grin happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Solutia cea mai sigura o obtii consultand un medic dermatolog. Sfaturi utile pentru a scapa de cosuri gasesti aici: http://www.i-medic.ro/blog/pentru-adolescenti-acneea-de-ce-ne-apar-cosuri

| onasis1961 a răspuns:

Naturist:
1-Se rade coaja la o portocală
2-Se stoarce o lămâie
3-Se pisează bine 5-6 căţei de usturoi
4-Toate ingredientele se amestecă cu 100 gr.de miere
5-Se pun la macerat 4-5 zile la temperatura camerei
se mestecă de cel putin 2 ori pe zi
6-Se aplică seara pe locul cu acnee şi se spala cu apă
călduţă după 30-40 min.În câteva zile se vede efectul!