| mariutza21 a întrebat:

cu as putea sa dau sa-mi dispara negii. La inceput am avut 2, iar acum am 7. Cu as putea sa-i tratez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| n1445 a răspuns:

Exista tot felul de remedii. Poti sa mergi la o farmacie sa intrebi daca are ceva solutie pentru negi. Era ceva solutie nu mai stiu cum se numea dar era "apa tare", si eu am folosit-o si mi-au disparut toti negii.

| mariutza21 explică (pentru n1445):

Mersi, dar daca pui apa tare trebuie sa dai in jur de o luna sa treaca? Sau cat timp ai folosit tu?

7 răspunsuri:
| dienuta1990 a răspuns:

Si eu vreau sa-ti spun tot de rostopasca.

| Madalynutza28 a răspuns:

Buna mariutza21, si eu am unul si am un medicament anume.Te poti duce in farmacii sau poti intra pe :

http://www.ziare.com/......te-1016048

sau pe

http://sanatate.acasa.ro/boli-7/cum-sa-scapi-de-negi-10578.html

Funda?*

| Soare_Teodor_Cristian_1970 a răspuns:

Eu iti garantez 100%ca nu mint sau ca este o prostie dar eu i-am trat in acest fel(nu mint):dai unui CATEL sa te linga pe ei de vreo cateva ori pe zi si o sa vezi ca incet incet se micsoreaza.Mult succes! Sa-mi spui daca a functionat.

| cipri01 a răspuns:

Cel mai bine e sai dai cu lostoparnita este o buruiana care are an mijloc un lapte portocaliu si storci pe negi.Dar daca vrei sa-ti treaca mai repede ai rupi un pic negii pana da sangele un pic si dupa aia pui zeama din asta si o sai ai rezultate100%.

| cipri01 a răspuns:

Scz am scris gresit se numeste rostopasca

| ToBe a răspuns:

Trebuie sa ai o igiena impecabila.In al doile rand trebuie sa consulti un medic(dermatolog presupun).Un leac care ar putea fi la indemana este o planta care se numeste "ROSTOPASCA" un leac babesc.Cand rupi aceasta planta din tulpina se prelinge un lichid portocaliu.Se aplica de negii pana constati ca nu-i mai ai.