| 女時日水한국어 a întrebat:

Azi mi-a iesit un herpes pe buza superioara si arata destul de urat...cum as putea sa il tratez ca sa dispara cat mai repede?

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți aplica prin masaj Aciclovir, iar la câteva minute mai târziu cu ajutorul unui bețișor de urechi pe care ai picurat tinctură de propolis pui direct pe herpes.
Retrage inflamația și grăbește vindecarea. De dispărut, nu dispare!
Pa, pa.

| mixxjim a răspuns:

Exista la farmacie un unguent care se numeste herpestop, sau ceri ceva de genul asta daca nu il au pe asta. in plus, exista tot in farmacii si niste plasturi speciali pentru herpes care si mascheaza si trateaza in acelasi timp, daca esti fata chiar poti da cu ruj peste - daca nu ai buza ca de elefant totusi laughing

| Ella3133 a răspuns:

Seara iti pui pasta de dinti pe el si o tii pana dimineata dupaceea o cureti normal, ca sa il usuce si de la farmacie iti iei blasturi pentru herpes si il aplici ca sa il izoleze si sa ajute la vindecarea lui, poti aplica si crema de galbenele ca aia e buna la orice laughing

| sad15angel a răspuns:

Inceraca pe cat posibil sa nu iti sugi buza si sa nu iti atingi herpesul v'a disparea in 2 zile daca nu umbli la el sau daca nu il dai cu tot felul de balsamuri care promit numai prostiioh go on... Funda?puppy dog eyes

| Andrei_Gocan_1991 a răspuns:

Dispare cu un acid fff tare in 12 ore adica cum e sarea de lamaie sa pui botite de sare pe el ustura dar se usuca si trece sau zeaa de lamaie ustura destul de tare dar scapi de el
daca rezisit apa calduta cu sare sa te clatesti ca e o infectie ce poti sa se termine ff urat