| Ameliedream a întrebat:

Buna TPU.cu ce sa ma mai dau pe picioare pentru ca mereu cand ma epilez cu bic sau cu aparatul ma irit ingrozitor si vreo trei zile arat ingrozitor imi ies cosuri mici pe picioare si se vede extrem de inestetic.acum am iarasi. ce sa mai fac? va rog un sfat am o petrecere luni si nu pot merge asa.multumesc dau funda pentru sfatul care o sa ma ajute

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| desisdana a răspuns:

Incearca crema de galbenele.de catina, sau pur si simplu du-te intr-o farmacie si intreaba ce produse are pentru asa ceva

| DoamnaGărgă a răspuns:

O cremawinking

| ALice_4674 a răspuns:

Foloseste un balsam de dupa depilare.asa ar trebui sa faci de fiecare data dupa ce te epilezi.

| poppies a răspuns:

Incearca o crema calmanta, o crema grasa, crema de galbenele.Succes!

| AleD a răspuns:

Pai ininte sa te faci cu bic date cu spuma dinaie pentru barberit pentru pielle sensibila(dinaia pentru barbatibig grin).si dupa ce te epilezi date cu lotiune de corp.si daca pielea te manca nu te scarpina ca arata si mai rau. poti incerca eventual si alte creme sau ceva. daca temmananca puneti o compresa cu apa rece sau date cu putin spirt.si eu am patit la fel de la lama dar asa mi-a trecuthappysper ca teaM AJUTATwinking

| DyannaDya a răspuns:

Si eu am avut exact aceeasi problema.Am citi in revista Bravo Girl mai multe lucruri despre epilare.Si intr'un colt scria ca daca ne iritam putem folosi un balsam dupa depilat.Este de la elmiplant si are un ambalaj verde pe ca scrie Balsam dupa depilat.Am gasit in Kaufland si cred ca gasesti in orice magazin mare.L'am folosit de fiecare data dupa ce ma faceam cu bic si nu imi mai apar bubitele acelea. Poate cateva dar foarte rar.Si in plus balsamul este ieftin 7 lei si cativa banuti.Cel putin la pretul asta l'am gasit in magazin dar acelasi pret era si in revista.Incearca'l nu e foarte scump fata de alte creme si da rezultatewinking! Bafta:*

| Tzukushi a răspuns:

Uremeaza acesti pasi si vezi daca functioneaza

http://www.sfaturilemariei.com/iritare-dupa-epilare/

.

| CompleteAndUtter a răspuns:

Foloseste crema sau ceara rece thinking

| poiuiyhvb a răspuns:

Cremaahappy

| adda6831 a răspuns:

Date cu flocinolon.o sa iti calmeze pieleahappy