| SkyIsMyLimit a întrebat:

Buna,TPU! Cum as putea creste in inaltime? Sunt printre cele mai mici din clasa si vreau sa cresc mai mult.cluurile de sport nu sunt o optiune deoarece in orasul meu, desi e resedinta de judet..nu e luat deloc luat in serios voleiul pentru fete.Ma descurc la volei si nu imi plac celelalte sporturi la fel de mult...dar cand am mers la un club sportiv eram lasate sa jucam dupa voia nostra, deloc coordonate si unele inventau singure alte reguli..in fine..cum pot creste in inaltime? Singura...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Dormi mult, cât de mult poţi şi fă orice sporturi unde sari mult. Coarda, de exemplu big grin Poţi să stai în faţa televizorului şi să sari cât e ziua de lungă big grin
Şi te rogi ca ADNul să fie de partea ta.
Ai putea să încerci şi tot felul de şmecherii în privinţa hainelor, ca să pari mai înaltă happy

5 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Buna, si eu am aceeasi problema, sa stii ca innotul ajuta foarte mult dar ai spus ca nu ai cluburi sportive. Sa stii ca nu se poate coordona inaltimea, ea creste si gata, nu exista din cate stiu eu o solutie pentru a se inalta. Insa stii ce? e mai bine asa, invata sa te accepti asa cum esti tu, cine te iubeste si te cunoaste cu adevarat de accepta asa cum esti tu, cine..treaba lui love struck. Daca mai auzi vreun prost care comenteaza sau chiar proasta ii spui ''eu sunt mica si desteapta, tu esti mare si prost\proasta ''.
Eu m-am obisnuit cu faptul ca sunt scunda si traiesc mai bine, pentru-ca fetele mai scunde sar usor in evidentawinking si baietii inalti tind spre fete scunde.
Te-am pupat. O zi frumoasa!

| Aniquel a răspuns:

Ai putea sa joci baschet de una singura, aruncari la cos. happy

| SkyIsMyLimit explică (pentru Aniquel):

Unde..mai exact?
La ora de sport toate fetele de joaca volei si pot sa fac doar doua lucruri:
1.Sa ma alaturi lor
2.Sa tin scorul in afara terenului

| NicoNicolletta a răspuns:

Basket,sport regulat, dormi peste 8 ore, mananca sanatos! Iti dau un sfat! Daca parinti si stramosii tai au fost mici de inaltime si tu vei fi la fel!

| Tinkerbell14 a răspuns:

In primul rand depinde de varsta, fetele cresc pana pe la 14 -15 ani in inaltime, efectiv poti practica un sport... atletism, baschet