| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa fac ca sa mai cresc in inaltime? Sunt destul de scunda pentru varsta mea (13 ani, 1.50) crying(((

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Ai rabdare, ca vei creste si la 20 de ani.
daca esti pasionata de sport, roag-o pe mami sa te inscrie la inot sau balet.

| AliceAne a răspuns:

Trebuie sa astepti sa cresti, eu am aproape 17 ani si 1, 56 sad,

| BuburuzaAnca a răspuns:

Da esti bine pentru varsta ta... Stai linistita ca in timp o sa.ti placa sa fii mai scunda decat inalta, din varii motive. Spre exemplu la o anumita inaltime nu prea gasesti haine potrivite, cand o sa inaintezi in varsta o sa vezi ca e mai bine sa ai undeva intre 150-170 cm maxim. A si inca ceva eu la varsta ta aveam 120 cm, si nu am facut sport niciodata(cauze medicale), dar in prezent la cei 23 de ani am 168, deci relaxeaza-te. O sa fie bine cum e si a fost si pana acum. Numai bine

| Bubulinaazz a răspuns:

Fa innot! happy O sa te ajute foarte mult sa de dezvoltezi. happyEu nu am facut, insa am doua colege de clasa care fac innot si sunt foarte inalte si dezvoltate happy