| Măcheamăy a întrebat:

Bună, TPU. Cum pot să mă înalţ şi eu mai repede. Menţionez am 1.53 si 14 ani. Ceva sfaturi, metode care aţi încercat. big grin Fundiţăăăă. :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lily8 a răspuns:

Sport.Orice voley, baschet, tenis.
Sarituri cu coarda, alergat.
Ia suplimente de calciu.
Ar mai fi si yoga. Unele exercitii de acolo te ajuta sa te inalti.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Vei mai creste putin, nu-ti face probleme.
Sporturile de inaltime ajuta mult, innotul, baschetul, hanbalul.
Te pup!

| ralucutzica a răspuns:

Inotul cel mai bun.

| NorbertIsMyName a răspuns:

Te ridici pe varfuri.

Răspuns utilizator avertizat
| KimHyeSeok a răspuns:

Uite am 12 ani si 1, 60 joc volei, handbal, baschet ff bune sporturile, incearca! :*

| Cronic a răspuns:

Hey in caz ca nu poti practica sporturi ca de ex: baschet.hambal,inot... te duci intr-un parc si stai atarnat de o bara cu mainile sus si picioarele in jos ca si cum ai baga tractiuni dar, doar stai si picioarele sa nu atinga solul 5 minute in fiecare zi atunci cand stai asa se desprind usor usor inelele de pe coloana si te inalti.Succes