| Gs5644 a întrebat:

daca eu am asigurare de viață la cnas mai poate beneficia o a doua persoana. ( din familie)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Asigurare de viata la CNAS? De unde ai scos asta, la CNAS sunt doar asigurari de sanatate. Poate fi coasigurat, prin efectul legii, doar sotul/sotia si parintii fara venituri proprii, aflati in intretinerea unei persoane asigurate de sanatate.