| FataCuBuff a întrebat:

DAca imi pun aparat dentar pot sa mi-l dau eu jos cand vreau si cand sa mi-l pun euu? si te doare cand ti-l pune aparatul dentar? Si cam cat trebuie sa il tin? Cine imi zice funda:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Standby_Lucian_1995 a răspuns:

Buna, depinde de aparat, nu ete deloc dureros si eu am, nu te va durea cand ti-l v-a pune dar vestea naspa e ca se tine de la 6 luni la 24 luni... mie mi s-a zis sal tin 18, si este fix, nu-l pot da jos happy.Eu iti recomand sa iti pui intr-o clinica cu cabinet prevazut special in domeniul ortodontic dar, merge si la altele. Oricum, puneti ca nu te doare si vei avea niste dinti super dupa big grinbig grin

| Standby_Lucian_1995 a răspuns:

A si trebuie sa mergi la control din luna in luna

| Standby_Lucian_1995 a răspuns:

Puneti ca nu vei simnti nimic

| Neah1 a răspuns:

Depinde, aparatele dentare sunt fixe și mobile. Poti sa intrebi stomatologul ce aparat vrea sa-ti pună. Si nu, nu doare absolut deloc cand ti-l pune. La inceput te vei simti putin aiurea, dar cu timpul vei vedea ca nici nu iti dai seama ca-l porti.