| D0zzz a întrebat:

TPU! Daca imi spal parul cam la 2-3, maxim 4 zile exista riscul sa se ingrase foarte repede dupa? Folosesc sampon regenerant si balsam.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| alexandraalis a răspuns:

Parul gras trebuie spalat cel putin de 2 ori pe saptamana, cu un sampon pentru par gras, apoi clateste parul cu apa si putina zeama de lamaie.
Parul uscat trebuie spalat o data pe saptamana cu sampon pentru par uscat.
Samponul trebuie ales in functie de tipul de par, la fel si balsamul si masca, daca se poate din aceiasi gama.
FUNDA.

| Anddreee a răspuns:

De obicei se ingrasa repede daca te speli in fiecare zi si la o zi. dar daca lasi 2-3-4 zile nu cred big grin

| Maria2000Maria2000 a răspuns:

Nu nu iti fa problema dar o sa creasca lung