| MeridaOcean a întrebat:

Ce pot face sa nu mi se mai ingrase parul atat de repede? crying Folosesc un sampon de la head & shoulders cu lamaie.ma spal odata la 2-3 zile, a 3-a zi fiind 100% gras, iar pielea capului e plina de matreata. Ceva remedii naturiste?

7 răspunsuri:
| emag a răspuns:

Schimba samponul si pune putin otet cand te clatesti happy

| Simona8807 a răspuns (pentru emag):

Merge si otetul de vin sau doar ala de mere?

| emag a răspuns (pentru Simona8807):

De mere happy

| Simona8807 a răspuns (pentru emag):

Thanks! ^_^

| emag a răspuns (pentru Simona8807):

Cphappy

| Diana769 a răspuns:

Asa mi se intampla si mie cand foloseam Head& Shoulders. Crede-ma, samponul ala e total inversul la ce scrie pe el. Incearca sa-l schimbi cu altceva: Pantene etc. La prima sppalare cu sampnul nou, aplica mult si clateste din abundenta ca sa scapi de tot ce a ramas de la Samponul anterior. in Legatura cu parul gras : incearca sa-l speli cat mai rar. Cu cat parul e spalat mai des, cu atat se ingrasa mai des. Daca nu functioneaza, aplica sampon uscat. happy Iti da si volum!

| eleroxx a răspuns:

Si eu folosesc acelasi sampon, doar ca de menta.Am auzit ca acest sampon este prea dur pentru par. Daca folosesti fixativ sa stii ca si de la el iti apare matreata, de la stres.Nu neaparat din cauza samponului.In ceea ce priveste ingrasarea parului, si eu am parul lung, ondulat, il spal cam la 2-3 zile.Nu am ce-i face.Dar sa stii ca sebumul ala e foarte bun pentru par.