| allexandraaaaa a întrebat:

Daca mi-a venit menstruatiea pot fii insarcinata? Acum 2 luni am avut contact sexual 5 minute neprotejat...nu si-a dat drumu`. Iar luna trecuta mi-a venit menstruatia cu 4 zile mai devreme. M-a tinut cat ma tine de obicei...o saptamana. Si mi-a curs tot ca de obicei. Credeti ca sunt sanse sa fiu insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlinnaAly a răspuns:

Buna! Dupa cate spui tu, ciclul menstrual ti-a venit normal, fara sa isi schimbe cantitatea sau culoare. Exista si cazuri cand menstruatia vine peste sarcina. De fapt aceasta scurgere nu este menstruatia propriu zisa, este o scurgere care difera la culoare si cantitate ceea ce nu este in cazul tau. Parerea mea, este ca nu esti insarcinata, dar ca sa fi sigura fa-ti doua teste de sarcina diferite, unul de tip banda si celalalt de tip stilou din prima urina de dimineata. Pa-pa

5 răspunsuri:
| Classy a răspuns:

Nu esti insarcinata, din moment ce nu au intervenit si alte simptome cum ar fi greata, voma, etc.

| allexandraaaaa explică (pentru Classy):

Ca simptome...fac treaba mica des, si sa ma dor ovarele. Dar mi s-a mai intamplat si inainte...probabil am racit la ovare, dorm noaptea cu geamurile deschise, stau in curent, stau pe gresie desculta. O sa imi fac un test de sarcina pentru siguranta.

| khwewljewew a răspuns:

Nu, nu ai cum sa fii insarcinata daca ti-a venit. Acum pentru siguranta ta fa un test de sarcina. Bafta!

| allexandraaaaa explică:

Trebuie sa precizez ca nu eram in perioada fertila cand s-a intamplat. Actul s-a intamplat la 3 zile dupa menstruatie.Pe 26 iulie mi se terminase ciclul, pe 29 iulie am facut. Iar pe 15 august mi-a venit. big grin

| emily27ro a răspuns:

Buna, poate veni menstruatia daca esti insarcinata, dar daca iti intarzie sau vine mai repede nu iti fa griji pentru ca este normal sa se deregleze pana la o anumita varsta, daca ti-a venit ca de obicei inseamna ca nu esti insarcinata, dar ca sa fi mai sigura fa un test.