| Ayumha a întrebat:

dau funda.Cred ca am facut alergie ca am bubite mici pe toata fata, gat si spate. Maine merg la doctor, dar pana atunci ce imi puteti sugera sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ia Claritine, este un antialergic!
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Buna. Din moment ce crezi ca ai facut alergie nu prea ai ce sa faci pentru ca o alergie nu se vindeca asa usor. Stai linistit/a si sa nu iti faci probleme in privinta alergiei pentru ca este si ea la urma urmei o boala vindecabila, putin mai greu dar vindecabila. Daca ai senzatia de febra greata, si mancarimi pai.acu nu sriu sa iti zic ce sa faci, ca nu prea ai ce face.De recomandat sa consulti medicul cat mai repede sa nu ti se agraveze boala, si ar putea ca acea boala si fi fost in tine mai de mult si sa fi erupt in momentul de fata. Oricum sa te faci bine.
O zi buna.

| Amy a răspuns:

Poate ai variola...si in cazul asta nu prea ai ce sa faci decat sa stai in casa la caldura.insanatosire grabnica!
>big grin

| TeenageGirl a răspuns:

Pai ar trebui sa te ungi cu o crema cu untul pamantului iar apoi sa astepti pana maine la doctor e sigur o intoxicatiehappyFa`t un test alergenic

| FlorynJako a răspuns:

Stai in pat si bea zeama de castraveti