| Buburuzax1234 a întrebat:

de 2-3 zile ma confrunt cu o durere in soldul stâng care se lasă și pe picior. Am 14 ani și nu am făcut nicio mișcare brusca, m-a luat când stăteam in pat. Ce pot avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| GeneviveJ a răspuns:

Esti destul de tanar/a pentru a avea manifestari osteoarticulare de tip artroza, insa si la varste tinere pot exista patologii osteoarticulare, mergi la medicul de familie explica i cu lux de amanunte problema, unde te doare, de cat timp, la ce cedeaza durerea, in ce pozitii doare, daca ai avut fracturi in antecedente, si medicul cel mai probabil te va indruma spre un consult de ortopedie, uneori si prin simpla radiografie se pot decela anumite afectiuni. Sau pote este vorba de o nevralgie. Sfatul meu este sa iei legatura cu medicul tau.