| Alecso_Alecso_1995 a întrebat:

Bună TPU de 2 zile de o durere de spate undeva în partea dreaptă a mușchiului..aceasta durere a apărut după ce am venit de la muncă..lucrez cu greutăți.iar astăzi când să ridic o geantă ma durea si mi-a tăiat respirația ma tinea ca un junghi. Acum ma doare doar când misc gatul la maxim..su când ridic ceva.ce pot lua să scap de asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| vanilla80 a răspuns:

De la ridicatul greutăților se trage, încearcă să te miști cât mai mult și să faci sport cateva zile, e greu la început... dar cui pe cui se scoate, eu unul așa procedez când am parte de junghiuri.

| Alecso_Alecso_1995 explică (pentru vanilla80):

Crezusem ca e ceva la plămâni..ca am putină febră dar asta e de gat am amigdalele inflamate..mersi de sfat

| vanilla80 a răspuns (pentru Alecso_Alecso_1995):

Nu te lua neaparat după sfatul meu. nu sunt doctor! Eu îți recomand să mergi la o consultație și te rezolvă doctorul de familie.

| Alecso_Alecso_1995 explică (pentru vanilla80):

Momentan sunt plecat din tară..am mai pățit așa si îmi dau seama ca e de la greutăți dar dacă nu trece o sa ma duc la spital nu am ce face.

| vanilla80 a răspuns:

Mișcă oasele, fă sport chiar dacă te ia „dracu", nu forța prea tare, dacă chiar nu poți, și nu funcționează nici treaba cu calmantele eu îți recomand să faci vizita aia la spital, să nu stai așa! Seară frumoasă și succes!

| Alecso_Alecso_1995 explică (pentru vanilla80):

O sa încerc oricum nu e o durere continua doar când misc maxim gatul în jos sau nu stiu dacă mă înclin prea tare în fată gen..cred ca e o întindere ceva ca am mai pățit su presupun doar analize am făcut acum câteva luni..mersi de sfaturi baftă.