| MirelaMaria1995 a întrebat:

De 3-4 zile am niste dureri in partea dreapta a abdomenului. Simt o mica intepatura atunci cand tusesc, care dureaza 1-2 secunde. Cand ma apas usor pe partea dreapta, nu simt nici un fel de durere. Insa, daca apas mai tare simt o durere la rinichiul drept. Mentionez ca sunt inante cu o saptamana de menstruatie.
P.S: Nu vreau raspunsuri gen:"Du-te la medic" etc. Pentru ca sunt constienta si ma voi duce, insa vreau niste pareri. Ar putea fi apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Marzipany a răspuns:

Daca ai apendicita te doare o mica portiune in partea drea[ta dejos a abdomenului, iti amorteste toata partea dreapta si ai varsaturi. Daca nu prezinti smptomele astea, n-ai de ce sa te ingrjorezi

1 răspuns:
| AlleAll a răspuns:

Hey! Mai mult ca sigur este apendicita. Si cel mmai bine este sa te duci la medic cat mai repede... Iar daca durerile persista va trebui sa te operezi.winking Mult succes in continuare!