| rebekka11 a întrebat:

De 5 zile nu am mai fost la toaleta, deoarece sunt constipata. Am luat si pastile cu efect laxativ. Nu stiu ce sa mai fac. Cateva sfaturi va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| GabiiHaș a răspuns:

Supozitoare cu glicerinawinking.

| doctorandus a răspuns:

Suna salvarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bea lapte si apoi mananca fructe. laughing

| GrigMatei a răspuns:

Ia de la plafar argila si bea cu apa.Merge 100%

| minho a răspuns:

Cat mai multe lichide dar incearca si ceaiul de musetel.

| glamorousgirl a răspuns:

Buna.maninca supe, ciorbe, bea lichide, sa nu maninci nimic uscat si iti trece

| Cata1999 a răspuns:

Argila,miscarea foarte multa, niste laxative si ceaiuri o sa mearga 100% Dar fa cat mai multa miscare deoarece pune in functiune colonul.Mult noroc.