| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Buna TPU de 9 luni am crampe, dureri abdominale, diaree, balonare si am fost la doctorita si la ecograf sa vad ce am si mi-au spus ca am colon iritabil si acum trebuie sa fac analizele si poate sa ma duc la gastroeterolog si vreau sa va spun ca nu pot sa stau la scoala mai mult de 2-3 ore si cand merg la sală sau in oras ma deranjeaza si regim tin de un an de la dulciuri, sucuri si lactate deoarece eu am avut acnee pe fata acum un an si din cauza aceasta si problema asta aparuta deoarece eram foarte stresat, depresiv si anxios din cauza la acnee si acum m-am vindecat de acnee si acum am probleme cu stomacul si din cate am citit pe net dureaza foarte mult timp aceasta afectiune imi puteti spune daca o sa-mi treaca complet vreodata sa pot face si eu sala fara sa ma deranjeze burta sa merg la scoala fara sa-mi pun problema daca o sa rezist toate orele sau sa mananc aproape ce vreau fara probleme? Daca ati avut sau aveti sfaturi scrieti un raspuns va rog.

P.S. Am 18 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| SilviaPunct a răspuns:

Cate kg ai? Si ce inaltime?

| GaBByzZuuuuuu explică (pentru SilviaPunct):

1.84 inaltime si 63 de kg.

| SilviaPunct a răspuns (pentru GaBByzZuuuuuu):

Vezi ce zice gastroenterologul. Ai pierdut in greutate? Scaunele diareice sunt cu sange/mucus? Ai spus ca tii regim, tii cumva si gluten-free?

| GaBByzZuuuuuu explică (pentru SilviaPunct):

Nu am pierdut din greutate incerc sa pun kg pe mine fiindca fac sala si scaunele sunt doar cu mucus si de la gluten nu tin regim mananc paine la fiecare masa aproape si la cornuri si patiserie din pacate am renuntat.

| SilviaPunct a răspuns (pentru GaBByzZuuuuuu):

Mergi, cum am mai spus la gastroenterolog si fa-ti analize si il poti intreba si de boala celiaca daca tot esti acolo. Anticorpii la noi la spital nu se fac, noi trimitem la privat. Este doar o idee, mergi si discuta cu medicul.