| Marcu_Sebastian_1997 a întrebat:

de azidimineata imi lacrimeaza ochi si ma inteapa, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Probabil ca ai tras curent...
Fereste-te de aerul conditionat/poti sa te adresezi medicului de familie ori direct la farmacie.
O seara buna happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru caramela):

De cand s-a dovedit ca nu barza aduce copilul, s-a descoperit ca nici curentul nu trage pe nimeni, as aca, mai lasati copilariile si nu mai dati sfaturi inutile!
O lume de miliarde de oameni traiesc in aer conditionat si vad ca nu trage pe nimeni de ochi, nas sau cine mai stie ce, inflamatiile ochilor, nasului, gatului, sunt infectii cu virusi sau bacterii care se pot trata cu atibiotice!
Pentru asta, trebuie sa mergi la medic, nu sa te adresezi farmacistului, ca nu-i medic!

| caramela a răspuns (pentru Violleta2022):

Asta sa o crezi tu! daca nu as fi patit, nu as fi vorbit...
Am patit-o si eu si sotul..concluzia medicului? vinovat ventilatorul!
O zi buna!

| darrio2007 a răspuns:

Daca i fost la strand ai contactat vreun microb. Du-te la medic.

| Violleta2022 a răspuns:

Conjunctivita sau alergie, mergi la oftalmolog sa vada ce este!

| Fatamuntilor a răspuns:

Cauzele pot fi multiple.
Cel mai bine ar fi sa mergi la medic, pana luni e destul de mult.
Foloseste pansamente sterile pentru a sterge ochii si spala-te pe maini cat mai des, mai ales cand stergi ochii.
Pana atunci mergi macar la farmacie si cere un sfat avizat.

| iDarkness a răspuns:

Probabil conjunctivita, mergi la medicul de familie.
Ps: Nu-i frumos sa comentezi despre raspunsul altuia, parerea mea.
T/C.