| unbray a întrebat:

De ce cand merg la biserica.(rareori) imi lacrimeaza ochi din senin
de ce?

Răspuns Câştigător
| elisa_6561 a răspuns:

Este normal sa plangi la biserica. Si eu plang cand sunt acolo, asta inseamna ca cantecele bisericesti si mirosul de tamaie de acolo iti patrund prin suflet. Inseamna, de asemenea, ca esti o persoana sufletista si crestina, chiar daca nu mergi la biserica des esti tot crestin.

7 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

De la tamaie sau aerul statut de acolo. Religia e doar o forma de manifestare si control a maselor. Trairea divina o poti simti oriunde, nu te baza pe faptul ca doar in biserica il poti intalni pe Dumnezeu.

| Cathy_5203 a răspuns:

Poate ca iti amintesti de lucruri care te fac sa plangi, au pur si simplu cand intri in biserica iti lacrimeaza ochii, te eliberezi de suparari, griji etc.

| Cretaker a răspuns:

...ai...ai vazut Sfâââââântul har.

...sau cel mai probabil, ti-a pus Dumnezeu mâna-n cap.

| Mya a răspuns:

Care sunt primele ganduri care iti vin atunci in minte? Poate ai remuscari sau cele pe care le auzi la slujba te emotioneaza, te face sensibila; ori te simti singura, simti ca gasesti un sprijin in ceva ce crezi si te ajuta sa te descarci...

| Ovy81 a răspuns:

Nervii globului ocular raspund la anumiti stimuli si e normal sa-ti lacrimeze un ochi sau chiar amandoi

| greenmile00 a răspuns:

Ori de la tamaie ori de la lumanari...

| xl0llip0px a răspuns:

Cred ca din cauza tamiiei...deobicei in biserici este miros de tamie.si iti lacrimeaza ochii.pentru ca e puternic. dar poate pentru ca asa trebuie sa fie intr-o biserica. daca ne gindim logic e legat de Dumnezeu.de religie.de Isus Hristos.si asta e posibil.