| SantaMia12345678 a întrebat:

Hei! De ieri imi tot lacrimeaza ambii ochi. Ce sa fac? De ce imi lacrimeaza ichii non stop?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil sa fii racita, sau sa ai conjuctivita.

| PersonajFictiv a răspuns:

Poti sa cauti pe net exercitii pentru vedere, era unul in care trebuia sa tii ochii putin strans inchis, apoi normal, apoi sa ii deschizi largi ( toate cate 7 secunde ), cauta-l pe asta, o sa il gasesti, google, Youtube, vezi tu.
Eu l-am folosit si m-a ajutat sa nu mai lacrimez, aveam o sensibilitate dimineata cand era prea frig si ieseam afara, lacrimam ( foarte putin) dar asta m-a facut sa scap de lacrimat.

| PersonajFictiv a răspuns:

Sau daca esti mai mica/mic, spune-le parintilor sa te duca la medic, e posibil sa ai probleme cu vedere, sa fie o raceala sau altceva.

| Michaella004 a răspuns:

La mine de obicei lăcrimează ochii când ma dau cu fon de ten pe fața sau orcare crema. Incearca sa nu folosești cosmetice sau ceva crema vreo doua zile, poate va trece.

| Bombatomic_Mircea_1998 a răspuns:

Pentru ca l-ai prins pe iubitu cu una?

| SantaMia12345678 explică:

Am cautat pe internet si zicea ca asa se curata ochii de impuritati. Sper ca nu e altceva.