| Elena_Iustyna_1995 a întrebat:

De cam 1 luna ma doare foarte tare in parte stanga si partea dreapta a abdomenului. Durerile sunt duse uneori si spre spate.Imi reduce pofta de mancare si am greturi non-stop si ma doare si piciorul stang, stiti ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Mergi la medic internist pentru investigatii (ecografie 3D, analize de laborator etc.)
Daca ai dureri foarte mari, cheama salvarea, te vor duce la investigare in centrul apropiat UPU sau o clinica de interne, ca urgenta.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

I ti dai seama ca noi nu stim, mergi la medic sa te consulte, pot fi multe cauze, nu sta asa cu dureri, ce varsta ai? Sanatate.

| Violleta2022 a răspuns:

Ar putea fii o criza de colecist sau de apendicita acuta.
Medicul de familie este capabil sa-ti spuna ce anume ai, daca mergi la o consultatie.

| aimullah123 a răspuns:

Unde anume in stanga si in dreapta?
Sus, jos la mijloc?
Si nu cred ca te doare foarte tare. Daca te-ar fi durut foarte tare te-ai fi dus la medic pana a cum

| Elena_Iustyna_1995 explică (pentru aimullah123):

In partea dreapta ma doare jos cu tot cu abdomen, iar de acum cateva ore au inceput sa mi se extinda durerile pe piciorul drept

| aimullah123 a răspuns (pentru Elena_Iustyna_1995):

Suna a apendicita ce zici tu acolo dar nu pare 100% ca zici ca e de o luna.
S-ar putea sa nu fie totusi. La apendicita te doare piciorul drept in parti. Te chinui sa mergi. Asa e la tine? Plus ca la apendicita faci febra si vomiti.