| moustache a întrebat:

De cand m am trezit, ma simt asa, rau.Pe la 11 am plecat la piscina si am stat mai mult in apa.m-am dus la piscina deoarece credeam ca mi trece starea de rau.la piscina pe la 3 jum-4 mi s-a facut rau si am plecat acasa.cand am ajuns m am pus in pat si am baut o limonada.pot sa am insolatie daca nu am stari de voma,frisoane,nu sunt rosie,pielea mea nu e fierbinte,ma doare fft putin capul,ma simt acum mai putin rau ca am dormit. si in cap am transpirat. oare starea mea este asa,de la mine cum sa zic ieri am mancat multe dulciuri si ma strangea putin stomacul.ce trebuie sa fac sa treaca starea de rau, acum is complet nula, intr un capot subtire.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| claudica2703 a răspuns:

Insolatia are mai multe faze sau stadii. Primul dintre ele este chiar acesta, stare de slabiciune, cu dureri de cap si stare generala de rau. Bea multe lichide, de preferat apa si odihneste-te. evita totusi sa dormi prea mult, pentru ca iti poti deteriora starea.

| PetruRaileanu a răspuns:

Bea un ceai cald si culcate inapoi
important nu esi prin soare