| MyraK a întrebat:

de cateva zile am observat ca am urina rosiatica,dar nu cred ca este cu sange, oare ce poate fi?.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.romanialibera.ro/......oli-200975
Dar cel mai indicat ar fi o analiza la urina, o poti face gratuit daca ceri trimitere medicului de familie..ar fi masi indicat, nu crezi?
O zi frumoasa sa ai:)

| express11 a răspuns:

Ai racit.te duci la farmacie si spui farmacistei problema.iti da medicamente.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate ti ai schimbat dieta si mananci ceva colorat, poate ai o infectie urinara

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă ai luat Furazolidon, atunci culoarea se datorează acestuia :)

Vezi alte detalii la întrebarea cealaltă :
http://www.tpu.ro/......e-ar-avea/

Toate cele bune.

| Derfuletz a răspuns:

Daca e si dulce. e semn de diabet, daca e amara... cancer.

| MyraK explică:

Mentionez ca ma duc foarte des la WC.