| KG1995 a întrebat:

Astazi am observat ca am putin singe in urina, si mai am si dureri si usturime in timpul mictiunii. ce poate fi oare asta? va rog ajutati-ma. acum 2 zile am facut analize si ele erau bune, nu aveam nici o problema.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ce analize ai facut? Sunt multe cauze ale sangelui in urina (cistita, litiaza urinara, glomerulonefrita, tumori). Ar fi bine sa te adresezi unui medic nefrolog pentru investigatii de specialitate. http://www.i-medic.ro/simptome/sange-urina-hematurie

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

N-ai precizat ce fel de analize ai făcut...

Oricum, aşa cum spunea şi @doctoressa, pot fi mai multe cauze - deci, putem discuta despre mai multe afecţiuni...

Trebuie să mergi la medicul de familie pentru investigaţii/analize suplimentare şi, eventual, Trimitere la medicul specialist.

Toate cele bune.

| giony54 a răspuns:

Poti sa ai o infectie urinara sau nisip la rinichi.Mergi la medic.

| lizucalisuca a răspuns:

Infectie urinara probabil, sau pietre in vezica, fugi la medic, nu sta pe ganduri.

| Carmen_Acatrinei_1990 a răspuns:

Daca esti fata si nu ai menstruatie, inseamna ca trebuie sa iti vina si acestea sunt primele semne!