| An0NiM2014 a întrebat:

Buna TPU!
De cateva zile am observat cand imi misc urechea aud un fosnet. Daca nu mi-o misc e totul normal.
Imi puteti spune ce e? sau cum sa ma tratez?
FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Ti-a intrat apa in ureche. Stai cu urechea aplecata in jos si trage de varful de sus al urechii inspre vartejul de par din varful capului. Apa se va scurge afara din ureche.

| BANN3R a răspuns:

Omg ce idei au unii.
Ai facut baie/dus si ti-a intrat apa in ureche. Foloseste un betisor de urechi.

| 2PacKilluminati a răspuns:

Posibil sa fie un gandac, un paianjen..scarpina-te cu un ac cat poti de adanc ca sa-l omori..am mai vazut la stiri cazuri de genu asta.Sau poate sa fie doar apa..sau probabil ca ti-a dat unu mare capac la ureche de-ti fosneste.

| mimicool a răspuns:

Ori ai dopuri in urechi, si atunci trebuie sa te duci la orl sa ti le scoata (nu te doare deloc), ori ai apa in urechi si atunci fa ce te-a sfatuit Empathiser. In niciun caz, nu incerca chestia cu acul, poti sa iti sparzi rrimpanul si sa surzesti. Cel mai bine, du-te la doctor daca senzatia persista. Funda?happy

| laurentiu1997 a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie cand eram mai mic nu cred ca e nimic grav daca era grav de durea