| Mirela225200 a întrebat:

Buna TPU, de câteva zile in fiecare noapte ma trezesc o data la 4 ore sa urinez. De ce nu pot sa mai am un somn complet fără sa ma trezesc sa urinez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Bei multe lichide

| Violleta2022 a răspuns:

Posibil fiindca ai facut o infectie urinara, oadata ce la 15 ansiori il lasi pe baiatul ala sa-ti bage mainile murdare in vagin, posibil chiar cu boli infectioase, daca si-a atins propiul organ si era infectat.
Cum uretra se afla in vecintatea vaginului, bagatul mainilor murdare poate sa infecteze tot aparatul uro-genital.
Mergi la medic pentru analize si investigatii medicale!

"în 12 August | Mirela225200 a întrebat:
Buna TPU acum 2 săptămâni iubitul meu a introdus 2 degete In vaginul meu și după ce i am făcut oral m-am "frecat pe penisul lui timp de maxim 5 minute. Dupa 2 zile de la eveniment am început sa urinez des o data la o ora-doua."

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de câte lichide bei și la ce ore din zi.

| dullcat a răspuns:

Depinde de tine ce schimbari ai facut in alimentatie? De exemplu daca ai inceput sa bei ceai, fiindca vine frigul, e de astepta t sa mergi mai des la toaleta.

| Hyperion7 a răspuns:

Ori bei multe lichide și na, trebuie sa le elimini, ori ai o infecție urinară(te ustura când te duci la baie)

| StoicAnalysis a răspuns:

Dupa ora 6-7, bea mai putine lichide.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Cistită, infecție urinară, nisip, pietre la rinichi. Acestea ar fi principalele cauze.

| RaduRobertRO a răspuns:

Cata apa bei pe zi? Ar fi cazul sa faci niste analize complete la sange, e posibil sa ai prediabet. Sau probleme la prostata. Un consult la medic va rezolva problemele.