| Anonim22222 a întrebat:

De cateva zile ma simt foarte rau, mai exact ma doare stomacul si un pic si coloana. Simt mereu ca am un gol imens in stomac. Cam de cateva saptamani am mancat numai la mec si am baut numai cola, si m-am gandit ca acesta ar putea fii motivul, dar imi este frica sa nu fie alt ceva mai grav, primul lucru care mi-a venit in minte fiind faptul ca am facut sex ne protejat, dar nu cred ca are legatura si cu coloana. Stie cineva ce ar putea fii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Mai mult ca sigur este de la mancarea de la Mec.Ia-ti de la farmacie un Metoclopropamid ca sa iti golesti stomacul de tot si cateva zile mananca mai putin(supe, carne de pui, iaurt, chestii din astea usoare).In cateva zile o sa-ti treaca.
In legatura cu sexul neprotejat-fa-ti un test de sarcina ca sa elimini orice dubii.

| KellyGreen a răspuns:

Pai si ce te astpepti daca ai mancat saptamani la mec si ai baut cola? Eu zic sa lasi mancarea asta ca nu e sanatoasa deloc si iti distruge stomcul, eu cand eream mica numai de la mec mancam si am ajun la spital sa imi faca nu stiu ce spalaturi, deoarece ma durea tot timpul burta si mi-au luat 100 de analize de sange ca sa nu mai zic ca m-au tinut aproape 2 saptamani in spital asa ca nu crd ca vrei sa ajungi asa. Iar coloana te poate durea datorita faptului ca ai dormit intró anumita pozitie sau poate fi tot de la alimentatia nesanatoasa, de obicei cand te doare stomanul te doare si coloana nu stiu daca ai observat asa ca schimba alimentatia si va fi ok.

| SergiuBoss11 a răspuns:

Te doare coloana ca ai dormit incomod sau ai facut un efort ceva mai mare.
Iar cu stomacul ti-ai raspuns singura la intrebare.