| Melindaklara1 a întrebat:

De cateva saptamani trebuia sa ma intorc cu cineva la scoala pentru ca mi-o fost frica de el mai ales ca o spus ca o baut alcool iar cand am scapat de el am inceput ca il sudesc da cancer si hepatita a. Iar astazi cand am venit de la scoala am aflat ca e in spital si are hepatita straight face
De seara m-am apucat sa iau cina iar inainte sa termin a inceput ca ma doara burta. Am mancat si apoi am mai mers sa mananc (placinte dar erau foarte micute) si o inceput sa ma doara si mai tare incat nu mai puteam sa nu ma inghemui sau sa nu spun nici macar odata "au". Dupa putin timp a inceput ca ma doara foarte tare stomacul (nu chiar stomacul si putin mai sus de burta). S-ar putea ca am hepatita? Imi ieste frica. Va multumesc pentru raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| aimullah123 a răspuns:

Uite ce scrie pe net : Primele semnale care ar trebui sa atraga atentia asupra posibilitatii de a fi contractat boala sunt oboseala, starile de voma, durerile abdominale cauzate de marirea ficatului, ingalbenirea pielii si a scleroticii ochilor, pigmentarea brun inchis a urinei, durerile musculare, febra.