| RainbowDash1 a întrebat:

De câteva zile, noaptea, dupa ce mănânc si ma culc, la câteva ore ma trezesc cu o durere pur si simplu insuportabila de stomac. Simt ca ma arde si mai sus de stomac si Mi-e Greața. M-am saturat. Azi dimineața pe la 4 m-am trezit si am început sa plâng de durere. Am fost la cabinetul școlii pentru ca pur si simplu nu mai puteam sta in picioare. Mi-a dat un dicarbocalm dar acum Iarăși m-a luat durerea. Ce as putea sa fac sa îmi treacă? Ce credeți ca am? Eu m-am gândit la ulcer deoarece si mama si sora mea au, dar nu stiu dac acesta se poate lua si genetic.
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| alecsa91 a răspuns:

Si eu ma gandeam tot la ulcer... dar sfatul meu e sa consulti un medic!

| Andreea22X a răspuns:

Ulcer sau gastrita..mergi la doctor si vezi despre ce e vorba..incearca sa nu mai mananci seara tarziu..sau mai bine zis nu te aseza in pat dupa ce mananci...intinde-te dupa o ora-2...