| lianaaa000 a întrebat:

de ceva timp,cand vine vremea urata,ma doare foarte tare bratul stang, ce drept mai putin, imi trece repede,in stangul este o durere de la umar pana la cot, nu pot ridica bratul mai sus de cot, azi aproape ca m-am trezit plangand de durere, m-am dat cu un unguent calmor cu care de obicei imi trece, dar azi nu..si acum cand scriu imi tremura toata mana de la cot pana la degete,si nu o prea pot misca, o tin langa corp, daca incerc sa o indepartez sau sa o ridic deasupra capului simt o durere ingrozitoare, junghi. de 2 zile nici nu pot sa ma odihnesc,ma trezesc si imi vine sa plang de durere, motai prin casa pe jumatate adormita sadin timpul zilei nu am nici o problema, fac treaba, gatesc, doar noaptea cand ma pun sa dorm ma apuca durerea, si momentul culminant este cu 1 ora 2 inainte sa ma trezesc, ma junghie ingrozitor..ar fi cazul sa ma duc la doctor sau este de vina vremea urata? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| giony54 a răspuns:

Sensibilitate meteo, reumatism in corp de la un curent pe zona aceea.Se trateaza naturist definitiv cu antiinflamatoare naturale.

1 răspuns:
| pietrean a răspuns:

O vizita la medicul de familie, pentru o trimitere la un medic reumatolog.
Daca ai platit CAS-ul, poti merge la un cabinet care are contract cu CAS-ul si nu platesti consultatia.