| Auslesse a întrebat:

de ceva timp, ma confrunt si eu cu o problema.
acum 2-3 saptamani,am observat ca mi s-a format ceva ca o "galma" deasupra buricului.
ei bine,nu i-am dat prea mare importanta.
dar,de cateva zile, ma doare cam tare in zona aceea de deasupra buricului.si uneori durerea se mai "urca" si la stomac.
problema e ca,in ultimele zilele,din cauza programului incarcat,am cam sarit peste mese,am mancat pe fuga.
si acum cateva luni,am facut tratament,din cauza anemiei.
tin sa precizez ca nu am avut contact sexual + ca in ultimele luni menstruatia mi-a venit normal ( aceeasi cantitate,aceeasi culoare).
si am uitat sa precizez ca,durerea asta apare in mai multe momente ale zilei,si dimineata si seara si in timpul zilei.
si,cred ca daca nu-mi trece in cateva zile, voi fi nevoita sa merg la medic.
p.s.am 20 de ani!
voi ce credeti c-ar putea sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Auslesse explică:

Plus ca, uneori resimt niste "junghiuri" ca sa le zic asa, care pleaca din acea zona si se extind in tot corpul!