| Auslesse a întrebat:

de ceva timp, ma confrunt si eu cu o problema.

acum 2-3 saptamani,am observat ca mi s-a format ceva ca o "galma" deasupra buricului.

ei bine,nu i-am dat prea mare importanta.

dar, de cateva zile, ma doare cam tare in zona aceea de deasupra buricului.si uneori durerea se mai "urca" si la stomac.

problema e ca,in ultimele zilele,din cauza programului incarcat,am cam sarit peste mese,am mancat pe fuga.

si acum cateva luni,am facut tratament,din cauza anemiei.

tin sa precizez ca nu am avut contact sexual + ca in ultimele luni menstruatia mi-a venit normal ( aceeasi cantitate,aceeasi culoare).

si am uitat sa precizez ca,durerea asta apare in mai multe momente ale zilei,si dimineata si seara si in timpul zilei.

si, cred ca daca nu-mi trece in cateva zile, voi fi nevoita sa merg la medic.

p.s.am 20 de ani!

voi ce credeti c-ar putea sa fie?

am postat intrebarea aici,fiindca la categoria potrivita intrebarii mele, n-am primit nici un raspuns.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Cel mai probabil ai hernie. Mergi la medic si in functie de felul in care arata iti va spune daca trebuie operata sau nu. Iti sugerez sa mergi cat mai repede pentru ca se poate agrava. Multa sanatate!

| Auslesse explică (pentru Oana92):

Iti multumesc pentru parere, dar sper sa nu fie asta...o sa merg la medic sa vad ce-mi spune!happy

| pur3style a răspuns:

Cel mai bine te duci la doctor, si iti va spune exact ce ai,cel mai probabil iti va da un tratament,niciodata dar niciodata orice ai avea (infectie/rana/boala)orice, nu sta pana se agraveaza,ca dupa aia se ajunge la altele mai grave operatii,etc... sfatul meu vorbeste cu un parinte de al tau si mergi cu el pana la doctor,nu sta sa se agraveze iar apoi sa te duci la doctor pentru ca nu castigi nimic,sfatul meu:maine du-te la doctor, iti va spune exact ce ai, si cel mai probabil iti va prescrie un tratament si te vei face bine, nu ai dc sa-ti faci griji, te pup si sper ca te-am motivat in vreun fel, nb si insanatosire grabnica

| Auslesse explică (pentru pur3style):

Ok,iti multumesc pentru sfat.
cred ca o sa merg la doctor! prind curaj si...ma duc, n-am ce face!happy:*