| lovem3 a întrebat:

Buna TPU :* de ceva timp, mai ales seara imi este foarte frig. eu am mai mereu mainile si picioarele reci dar de ceva timp senzatia de frig s-a accentuat in tot corpul. si acum sunt imbracata pana in gat si am plapuma pe mine si tot imi este groaznic de frig.am momente cand uneori mi se invinetesc buzele din cauza frigului. am tot cautat pe net dar nu am gasit ceva asemanator. stie cineva ce este? si da stiu o sa fac si o vizita cat de curand la medic dar pana atunci as dori un raspuns. va multumesc:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt probleme cu circulația periferică. Pentru a nu mai suferi de frig, bea 2-3 căni de ceai de soc.
Și mergi la medic.
Sănătate!
Pa, pa.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

S-ar putea sa fie doar circulatie periferica, dar daca asta s-a instalat de putina vreme este posibil sa fie si ceva raceala sau manifestarea altor boli. Mai ales acum, cand este atat de cald nu cred ca circulatia periferica sa-ti inalbastreasca si buzele. Vezi daca nu ai temperatura, sau macar subfebrilitate (in jurul temperaturii de 37 de grade). Du-te neaparat la un medic. Numai bine si multa sanatate iti doresc.

| miranda a răspuns:

Buna!
Da, asa este, ai circulatie sangelui proasta; si eu sunt in aceeasi situatie. Ceea ce ai putea face si te-ar ajuta putin ar fi sa faci seara, inainte de culcare o baie calda, sa bei ceaiuri si am auzit ca vinul rosu face sange, poate sa fii si anemica. Dar sunt sigura ca daca mergi la un doctor el iti va spune da exact ceea ce ai nevoie.
Pa :*

| aleee07 a răspuns:

Se poate sa ai circulatia sangelui proasta! Cum ai spus si tu, este bine sa te duci la medic, el iti va spune sigur ce ai. Sper sa te faci bine! Pup. :* >; d<

| Elena_ileana_1978 a răspuns:

Ar trebui sa consulti un medic.doar el ati poate spune ce ai.