| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU! De ieri dimineata m-a luat cu durere in gat, dar nu mă durea foarte tare. Mai pe seara m-a luat cu frisoane, frig, etc... simptome de răceală. Tot aseară am făcut și febră in tot corpul. Frigeam toată! Am fost azi dimineata la medic și în timp ce așteptăm pe holul clinicii m-a luat cu stare de voma de la stomac...Am ieșit afară și am vomitat verde. M-a luat cu tremurat, picioarele îmi tremurau de nu mai știam ce e cu mine, am ametit, buzele mi s-au învinețit și fața și mâinile erau galbene. După mi-am revenit. Dna. Doctor mi-a spus că s-ar putea sa am paraziti intestinali. Credeți că am paraziti intestinali? Menționez că am 11 anihappy sunt minora.
Mulțumesc:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Paraziti intestinali dar ce legatura au ei cu durerile de gat si febra +frisoane, mie mai mult imi suna fie a raceala puternica, gripa sau chiar covid-19
Nu stiu unde e legatura intre raceala si vomat in schimb, dar nu sunt medic, ea ar putea exista.
eu banuiesc ca ai covid-19, banuiesc am zis, nu inseamna ca asta ai.
Daca febra persista inca pe aici ma duce cu gandul.
Pe de alta parte ai in casa un puls oximetru? ca acesta https://top-redus.ro/......de-oxigen/ daca nu cumpara unul de la farmacie, sa ne scrii ce valori indica, ar trebui sa fie peste 94 oxigenul

4 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Asa cum a zis Simpatik, e posibil sa ai covid, fa un test cel mai bine.

| Forneticugem a răspuns:

La 11 ani ești un copil nu minoră -_-

Nu știu dacă ai sa nu parazit intestinal dacă doctorul a spus așa posibil sa fie așa nu știu sigur

| anonim_4396 explică (pentru Forneticugem):

Pai minora înseamnă să fii un copil laughing

| Forneticugem a răspuns (pentru anonim_4396):

Lol -_- rip