| Diana99624 a întrebat:

Buna, TPU! De ceva timp mi se zbat muschii la picioare( in special la cel drept), maini, spate. De multe ori este vizibil si nedureros. Si as vrea sa stiu daca sunt spasme sau fasciculatii. Nu stiu sa fac diferenta dintre ele si sa imi pot da seama ce am. Va rog sa ma ajutati. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| danbnz a răspuns:

Daca problema e trecatoare nu-ti face probleme, toti avem parte de spasme musculare ocazionale.
Daca persista... du-te la medic.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia niste Calciu/Magneziu.

Probabil ai o lipsa acută din una dintre ele.

| Diana99624 explică (pentru anonim_4396):

Am facut analize de curand si nu am lipsa nici de calciu si nici de magneziu. De asta eram ingrijorata