| Cosmy_9069 a întrebat:

Buna TPU., de ceva timp nu ma simt prea bine, sunt trista mai mereu, intr-un cuvant DEPRIMATA, as vrea sa imi dati si mie cateva sfaturi. Fara pastile, deoarece parinti mei nu stiu de starea mea de sanatate, acest lucru mi se imtampla cam de 1 an si jumatate. Dau FUNDITA SI VOT.; x Ms mullt!; x; x;*happyhappyhappyD:batting eyelashes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

.nu iti trebuie pastile pentru asta ma!
...te-a luat adolescenta!
stai mai mult cu prietenii si bucura-te de viatawinking

5 răspunsuri:
| BetterThanDrugs a răspuns:

Buna;*
S'a intamplatt ceva.kre te'a marcat.adk vreo desparitre.ai pierdut pe cineva drag?
Ptr ca altfel nu mi'as putea explica sa fii deprimata asa dintr'o data.
Incearca sa uiti.du'te distreaza'te cu prietenii.gaseste'ti tot timpul cate ceva de facut smug
Altceva chiar nu stiu ce ai putea face.happy

t pup;*

| YourDailyApple a răspuns:

Din pacate nu prea exista un tratament care sa iti garanteze ca te scapa de depresie sad.
Eu am luat acu` vreo 3 ani anti-depresive, si fara efect! Inca mai prezint si acum, cateodata, episoade de depresie sad.
Pastilele chiar nu iti fac niciun bine, si dupa ce vei intrerupe tratamentul ( ca nu il poti tine pe o perioada nelimitata ), exista foarte mari sanse ca despresia sa recidiveze. Medicamentele te pot ajuta sa nu mai te simti asa rau, dar nu iti pot inlatura problemele reale din viata ta. Cel mai bine ar fi sa te duci sa vorbesti totusi cu un psiholog sau neuro-psihiatru, desi probabil ca ti se va prescrie tratament medicamentos, altceva nu prea are ce sa iti faca sad.

| ZambescSiGata a răspuns:

Nu prea are legatura cu pastilele.Iti trebuie comunicare, trebuie sa vorbesti cu oameni sa te distrezi.sa simti viata, sa razi cand e nevoie sa plangi cand e nevoie.Trebuie.Ptc inca esti copil si nu merita sa pierzi acesti ani. Mie Niciodata nu mi-a fost teama de oameni.Ii priveam, intrebandu-ma daca, ei au fost vreodata copii.Dar eu? Si eu am fost.M-am iubit si m-am urat in acelasi timp.M-am acuzat si m-am aparat de fiecare data cand, a fost cazul. Poate am uitat ca in mine zac inca acele sperante de copil indragostit de viata.Tu trebuie sa te gandesti la ce faci, pentru ca nimeni nu te poate ajuta daca tu nu esti ambitioasa.Trebuie sa faci in asa fel incat sa vezi mereu doar partea buna a lucrurilor:*

Te pup!::*

| Adriana_1090 a răspuns:

Singur te retragi ascultand muzica.la fel sunt si eu

nu ai vreo pr buna care sa-ti mai diminueze problema asta

incearca tot felul de jocuri sau FILME la care o sa ai parte de un ras copios asta o sa ajute stiu din propria mea experienta

ma simt neinteleasa de nimeni deseori dar nu e deloc asa! ai incredere!

| Nisi a răspuns:

Pai.asa ma simt si eu mereu., trista, deprimata. uneor chiar si fara motiv! crying
Stai mai mult cu prietenii. uitate la niste filme amuzante sau comedii! MISTER BEAN laughing sau GARCEA laughing
sper ca te-am ajutat pupwinking